- Wartym odwiedzenia szlakiem jest ten prowadzący na Trzy Kopce Wiślańskie. Ze szczytu mierzącego 810 m. n.p.m. rozlega się piękna panorama. Widzać między innymi Skrzyczne, Równicę czy Stary Groń. Sama nazwa góry pochodzi od jej położenia na granicy trzech miejscowości - Wisły, Brennej oraz Ustronia. Zółty szlak rozpoczyna się bezpośrednio nad Hotelem Pod Jedlami i nie należy do najtrudniejszych, jednak gwarantuje liczne przyjemności i obecność malowniczych miejsc. Na miejscu można posilić się w Schronisku Telesforówka (o tym miejscu pisaliśmy również TU), przy którym stoi popularna atrakcja - stary garbus.
- Kolejnym bardzo przyjemnym szlakiem turystycznym jest szlak na Wielki Stożek, znajdujący się na granicy polsko-czeskiej. Ta trasa również nie jest zbyt wymagająca, przez co doskonale nadaje sie dla początkujących. Warto dodać, że na samym szczycie znajduje się jedno z najstarszych schronisk górskich, czyli schronisko PTTK Stożek. Najlepiej wybrać wędrówkę szlakiem zielonym - ta trasa jest niezwykle przyjemna. Stożek Wielki jest szczytem o wysokości 978 m.n.p.m, z którego można podziwiać niezwykłą panoramę Beskidu Śląskiego.
- W tym zestawieniu nie można pominąć Baraniej Góry (1220 m n.p.m.), a bez wątpienia najlepszą trasą prowadzącą do jej zdobycia będzie szlak niebieski, prowadzący z Wisły Czarne przez Dolinę Białej Wisełki. Wycieczkę warto rozpocząć z przystanku PKS Wisła Czarne Fojtula. Następnie należy podążać wzdłuż Białej Wisełki. Początkowo szlak jest przyjemny, by póżniej zmienić się w kamieniste wejście, z którym mamy do czynienia na niemal całej długości szlaku. Po kilku minutach docieramy do bardzo urokliwego miejsca jakim są Kaskady Rodła, czyli niewielkiego wodospadu, przy którym można odpocząć czy zrobić pamiątkowe zdjęcie. Po spokojnej, lecz wymagającej wędrówce pojawia się tablica z informacją o rezerwacie istniejącym od 1953 r. Po dotarciu na szczyt naszym oczom ukazuje się niezwykły widok. Doskonale widać m.in. Stożek Wielki, Cieślar, Wielką Czantorię, Równicę, Skrzyczne, a przy sprzyjających warunkach pogodowych nawet Tatry.
Zobacz także:
Co robić w Wiśle i okolicy gdy pada deszcz?
Co robić w Wiśle, gdy pada deszcz? Cz.2