1. Piątek to stan umysłu, zaplanuj go w środę.
Ludzie najchętniej wybierają weekendy, dlatego by uzyskać lepszą cenę zaplanuj swój weekend w środku tygodnia. Nawet bardzo dobre hotele nie mają pełnego obłożenia w tygodniu, więc od poniedziałku do środy możesz otrzymać bardzo korzystną ofertę.
2. Lubimy wszystko co gorące, poza… cenami w sezonie.
Wraz z zapotrzebowaniem na pokoje ceny szybują do zenitu. Wyliczenie wakacyjnego pobytu może przyprawić o zawroty głowy. Pamiętaj - nie tylko wakacje, ale również ferie zimowe, święta, majówka, targi, duże konferencje, koncerty mogą spowodować znaczną zwyżkę cen, ponieważ przyciągają największe zainteresowanie noclegami. Zatem - zamiast popularnego terminu wybierz taki, który zagwarantuje spokojny wypoczynek. Będziesz bardziej nietuzinkowy, a to kolejny plus!
3. Korzystaj z programów lojalnościowych, kart rabatowych i zniżek.
Bądź królem promocji! Hotelom zależy na pozyskiwaniu Gości i utrzymywaniu stałej relacji z nimi. Lojalni Goście są nagradzani i uprzywilejowani. Przykład? Wyjeżdżając z Hotelu Pod Jedlami otrzymasz kartę rabatową, która zapewni 10% zniżki na kolejny pobyt. Każdy z hoteli ma swój sposób na przekonanie Gościa do powrotu, np. rabat na posiłki, rabat na masaże, upominek powitalny. Reasumując, długofalowa relacja to korzyści.
4. Bądź negocjatorem.
Większość hoteli dysponuje rabatami na takie okazje i warto podjąć próbę w negocjacjach z recepcjonistą. Być może twoje umiejętności dyskusji okażą się bardzo pomocne. Zdarza się, że wystarczy zapisać się do newslettera, by uzyskać rabat. Sprawdź się!
5. Porównuj ceny!
Kolejnym sposobem jest sprawdzenie cen na portalach rezerwacyjnych. Musisz wiedzieć, że hotel ZAWSZE zaproponuje lepszą cenę przy rezerwacji bezpośredniej! Zadzwoń więc do hotelu, zapytaj o cenę pobytu w danym terminie i porównaj ją z tą, którą widzisz w internecie. Jeśli hotel podaje wyższą cenę - zapytaj o korzyści z rezerwacji bezpośredniej - obiekt z pewnością zmodyfikuje swoją propozycję. Pamiętaj jednak, że musisz wiedzieć jaki produkt kupujesz - czy jest to nocleg ze śniadaniem czy także z obiadokolacją. Sprawdź także warunki rezerwacji - te bezzwrotne są zwykle tańsze, ale musisz opłacić pobyt z góry.
Dokładne zbadanie oferty hotelu da Ci wiedzę - okaże się, że całkiem cwany lis z Ciebie :). Korzystaj z portali, sprawdzaj, szukaj. Nie rezerwuj w pośpiechu. Ustal swój budżet, zrób przegląd ofert. Porównuj.
6. Sprawdź opłaty dodatkowe
Niektóre obiekty, choć pozornie tanie, wcale takimi nie są. Po doliczeniu opłaty za sprzątanie / opłat administracyjnych czy uzdrowiskowych zdarza się, że lepiej wynająć pokój w innym miejscu - czasami nawet w innej miejscowości!
Wiedz, że poszukiwanie taniego noclegu nie musi wiązać się z pobytem w miejscu o obniżonym standardzie - wręcz przeciwnie! Może to być świetny sposób na zarezerwowanie pobytu w lepszym hotelu w przystępnej cenie. Może akurat na Ciebie czeka ostatni, niesprzedany pokój i Tobie uda się go złowić? Odpoczynek w górach to zawsze lepsza opcja niż w czterech, znajomych ścianach. Partner czy partnerka z pewnością docenią pomysłowość i zaradność, a Ty z dumą będziesz mógł oznajmić: "Pakujemy walizki, Najdroższa" lub "Znalazłam fantastyczną ofertę pobytu w Wiśle, tak dawno nigdzie nie byliśmy :)".
A tymczasem, skoro już szukasz dobrych ofert - koniecznie sprawdź nasze pakiety pobytowe: www.podjedlami.pl/pakiety
Zobacz także:
5 najlepszych stacji narciarskich w Wiśle 2021 - zobacz gdzie warto wyjechać na narty!
Dlaczego warto wybrać Hotel Pod Jedlami na narty w Wiśle?
5 rzeczy, które musisz wiedzieć na temat jazdy na nartach w Szczyrku