W Hotelu*** Pod Jedlami znajdą Państwo zawsze aktualne informacje dotyczące organizowanych przez PTTK wycieczek pieszych i autokarowych z przewodnikiem – recepcja dokonuje rezerwacji miejsc  dla zainteresowanych Gości.

Wycieczki z przewodnikiem

Na życzenie Gości odwiedzających nasz Hotel większą grupą (co najmniej 8 osób) organizujemy spacer lub wycieczkę z wykwalifikowanym przewodnikiem górskim. Wystarczy, że zasugerują nam Państwo rodzaj trasy, dzień i godzinę, a my przedstawimy ofertę i w przypadku jej akceptacji dokonamy rezerwacji przewodnika.

 • Wisła Dworzec PKS - Wisła Oaza przez centrum (45 min) – szlak czerwony
  W drogę wyruszamy spod kościoła przy dworcu PKS w Wiśle. Trasa prowadzi wśród licznych ogródków, kawiarni, barów, restauracji i sklepów. Idąc deptakiem docieramy do Placu Hoffa, na którym znajduje się m.in. Urząd Miasta, Wiślańskie Centrum Kultury i Informacji, kino "Marzenie" oraz Muzeum Beskidzkie. Spacer kończymy przy moście na Wiśle, niedaleko przystanku PKS Wisła Oaza.

 

 • Wisła Dworzec PKS - Wisła Oaza PKS przez Skolnity (3 h) 730 m n.p.m – szlak czerwony
  Szlak rozpoczyna się pod kościołem przy dworcu PKS w Wiśle, wiedzie przez otwartą przestrzeń, z której podziwiać można ładne widoki. Po kilkudziesięciu minutach górskiego podejścia docieramy do szerokiej drogi, którą biegnie także żółty szlak spacerowy. Przechodzimy pod wiaduktem kolejowym z 1932 roku w Wiśle Dziechcince i kończymy wycieczkę przy przystanku PKS Wisła Oaza.

 

 • Wisła Głębce PKP - Wisła Kopydło przez Kobylą (2 h 30 min) – szlak czerwony
  Szlak rozpoczyna się przy stacji PKP Wisła Głębce. Idąc w większości asfaltem, docieramy do ul. Turystycznej, a po chwili skręcamy w ul. Spokojną. Dochodząc  do osiedla Kobyla czerwony szlak spacerowy odbija tutaj łagodnie w prawo i łączy się z niebieskim szlakiem turystycznym. Przy najbliższym zakręcie drogi znajduje się Krzokowa Skała. Ze szczytu Krzokowej Skały można też podziwiać piękny górski krajobraz. Po chwili marszu napotykamy drogowskaz, przy którym kończy się szlak czerwony, a rozpoczyna zielony, wiodący do dworca PKS.

 

 • Wisła Głębce PKP - Wisła Kopydło przez Groniczek (1 h 20 min) – szlak zielony
  Szlak rozpoczyna się przy Dworcu PKS w Wiśle i przez cały czas prowadzi przez miasteczko. Przechodzimy przez ruchliwą ul. 1 Maja i kierujemy się w stronę Hotelu Gołębiewski. Trasa przebiega pod samym wejściem do obiektu, a następnie prowadzi Al. Ks. Bp. Juliusza Bursche. Przy początku alei znajduje się pomnik upamiętniający miejsce zamieszkania tej zasłużonej dla regionu postaci. Dalej szlak biegnie przez cały czas wśród zabudowań, aż do Wisły Oazy. Następnie idziemy brzegiem rzeki, przechodzimy przez mostek, a po chwili docieramy do ul. Kopydło, przy której kończy się zielony szlak.

 

 • Wisła Nowa Osada PTTK "Nad Zaporą" - Przełęcz Kubalonka 761 m n.p.m. (2 h) – szlak zielony
  Spacer rozpoczynamy przy Domu Turysty PTTK "Nad Zaporą" w Wiśle Nowej Osadzie. Podążamy asfaltową drogą przez las i pokonawszy kilkaset metrów docieramy do Jeziora Czerniańskiego i zapory. Dalej szlak prowadzi przez las, krętą i momentami dosyć stromą drogą. Po kilkudziesięciu minutach marszu dochodzimy do Przełęczy Szarculi (763 m n.p.m.). Idąc dalej asfaltem, po kilku minutach docieramy do Przełęczy Kubalonki (761 m n.p.m.). Przy ładnej pogodzie, stając na skraju lasu, z Przełęczy Kubalonki zobaczyć można Tatry.

 

 • Wisła Malinka Spółdzielnia PKS - Czarne Fojtula p. Cienków (1 h) –szlak niebieski
  Szlak rozpoczyna się na przystanku PKS Wisła Malinka Spółdzielnia. Docieramy do miejsca, w którym nasz szlak łączy się z żółtym szlakiem turystycznym, prowadzącym dalej na Cienków (720 m n.p.m). Na szczycie mieści się też mała góralska karczma. Niebieski szlak spacerowy prowadzi dalej cały czas w dół. Po kilkunastu minutach marszu stromą asfaltową drogą, docieramy do przystanku PKS Czarne Fojtula - można podejść niebieskim szlakiem turystycznym do kaskad Białej Wisełki (około 3 km) lub zejść kilkaset metrów asfaltem do brzegu Jeziora Czerniańskiego.
 • Soszów Wielki 886 m n.p.m
  (szlak niebieski, czerwony, czarny)
  Wejście: szlak niebieski (1 h) + czarny (45 min) + czerwony (45 min)
  Zejście: szlak niebieski (1 h 45 min)
  Na wycieczkę wyruszamy ze stacji PKP Wisła - Uzdrowisko, przy której rozpoczyna się niebieski szlak turystyczny, wiodący na Soszów Wielki. Czarny szlak turystyczny rozpoczynjący się od PKS Jawornik - Hotel Stok i prowadzi na Przełęcz Beskidek (684 m n.p.m. - 45 min). Przez przełęcz prowadzi Główny Szlak Beskidzki im. K. Sosnowskiego (szlak czerwony). Podążając nim na północ dojść można do Wielkiej Czantorii i dalej do Ustronia, natomiast idąc na południe dotrzemy na Soszów Mały, Soszów Wielki, a później także na Stożek Wielki. Czerwonym szlakiem kierujemy się na południe i po chwili marszu rozpoczynamy niezbyt trudne podejście na Soszów Mały (762 m n.p.m.) Do schroniska pod Soszowem Wielkim schodzimy czerwonym szlakiem. Soszów Wielki liczy 886 m n.p.m. i można z niego podziwiać malowniczy krajobraz. Stojąc na szczycie zobaczymy m.in. Wielką Czantorię, Równicę, Orłową, Skrzyczne, Cieślar, Stożek Wielki.

 

 • Trzy Kopce Wiślańskie 810 m n.p.m
  (szlak żółty i zielony)
  Wejście: szlak żółty (1 h 30 min)
  Zejście: szlak żółty (30 min ) + szlak zielony (1 h)
  W drogę wyruszamy z ul. 11 listopada. Podążając dalej zdobywamy Kamienny - szczyt liczący 790 m n.p.m. Droga z Kamiennego na Trzy Kopce Wiślańskie nie jest długa i po około 15 minutach marszu stajemy na szczycie góry (810 m n.p.m.). Trzy Kopce Wiślańskie stanowią jeden z ciekawszych punktów widokowych w okolicach Wisły. Na Trzech Kopcach Wiślańskich rozpoczyna się szlak niebieski - prowadzący na Orłową (1 h 30 min) i Równicę (2 h 30 min), oraz szlak zielony - prowadzący do Brennej Leśnicy (1 h), na Horzelicę (2 h 15 min) i do Brennej Centrum (3 h). Zielony szlak zaczyna się za szczytem Gościejów (812 m n.p.m.), w miejscu, w którym szlak żółty wychodzi na otwartą przestrzeń. Należy tutaj odbić w prawo, w leśną ścieżkę wiodącą stromo w dół. Zejście przez las zielonym szlakiem jest strome i kamieniste.. Prowadzi ona do ul. Wyzwolenia, gdzie znajduje się przystanek PKS, stanowiący kres wycieczki.

 

 • Stożek Wielki 978 m n.p.m, Stożek Mały 843 m n.p.m, Cieślar 918 m n.p.m
  (szlak żółty, czerwony, niebieski)
  Wejście: szlak żółty (2 h 30 min) + szlak czerwony ze Stożka Wlk. na Cieślar (około 45 min)
  Zejście: szlak czerwony (około 15 min) + szlak żółty (30 min) + szlak niebieski (1 h 15 min)
  Żółty szlak turystyczny prowadzący na Stożek Wielki (978 m n.p.m.) rozpoczyna się na stacji PKP Wisła Dziechcinka. Wycieczkę rozpoczyna się na przystanku PKS Wisła Oaza i prowadzi czerwony szlak spacerowy, który po kilkudziesięciu metrach łączy się z żółtym i niebieskim szlakiem turystycznym. Podejście na Stożek Wielki żółtym i czerwonym szlakiem prowadzi przez leśną drogą wzdłuż słupków granicznych. Wracamy czerwonym szlakiem z miejsca, w którym odbijał szlak żółty i kierujemy się w stronę Wisły. Kilkadziesiąt metrów dalej, poniżej drogi, znajduje się Krzokowa Skała.

 

 • Barania Góra 1220 m.n.p.m. i Polanę Przysłop
  (szlak niebieski, czerwony i czarny)
  Wejście: szlak niebieski (2 h 30 min)
  Zejście: szlak czerwony (1 h) + szlak czarny (1 h 15 min)
  Wycieczka na Baranią Górę rozpoczyna się od przystanku PKS Wisła Czarne Fojtula. Z Czarnego Fojtula wyruszamy niebieskim szlakiem turystycznym. Następnie niebieski szlak odbija w prawo, gdzie rozpoczyna się niezbyt strome podejście drogą gruntową. Podążając błotnistą i kamienistą drogą, po kilku minutach docieramy do słynnych kaskad Białej Wisełki. Mijamy Rezerwat Barania Góra im. K. Buzka utworzony w 1953 roku, w celu zachowania w stanie naturalnym okolic Baraniej Góry, skąd bierze początek Wisła. Barania Góra liczy 1220 m n.p.m., a na jej szczycie znajduje się ogólnodostępna wieża widokowa oraz drewniane ławy. Po około 45 min marszu docieramy do Polany Przysłop, na której mieści się schronisko PTTK, Muzeum Turystyki w Beskidzie Śląskim Muzeum oraz Izba Leśna. W dalszą drogę wyruszamy czerwonym szlakiem, w stronę Kubalonki. Powrót szlakiem czarnym prowadzącym do Wisły Czarne.
 • PSZCZYNA
  W programie między innymi:
  Zwiedzanie Pałacu Pszczyńskiego z końca XIX w. posiadającego bogate i doceniane zbiory oraz Sali Lustrzanej, w której po dziś dzień odbywają się „Wieczory u Telemana”. Spacer na zaporę w Goczałkowicach oraz odpoczynek w ogrodach świata w kawiarni „U Kapiasa”. Możliwość zwiedzenia ogrodów, wiele ciekawych pomysłów i ciekawych roślin.

 

 • SZCZYRK
  W programie:
  Sanktuarium na Górce Matki Boskiej Szczyrkowskiej oraz Grota z Cudownym Źródełkiem, Panorama z punktu widokowego przy Sanktuarium, Zespół skoczni narciarskich, Rynek i Galeria Beskidzka

 

 • BROWAR ŻYWIEC
  Ramowy program:
  Przejazd widokową trasą przez Przełęcz Salmopolską i Szczyrk, zwiedzanie Muzeum Browaru Żywieckiego. Podczas zwiedzania min. podróż w kapsule czasu, przejście przez labirynt historii, degustacja piwa w miłej atmosferze dla każdego zwiedzającego drobny upominek z browarów.

 

 • ZAMECZEK PREZYDENCKI I SKOCZNIA
  W programie:
  Przejazd autokarem do Wisły Czarne pod Zamek Prezydencki, zwiedzanie wnętrz Rezydencji Prezydenckiej czyli tzw. "Zamek Górny", zwiedzanie Tyrolskiej Kapliczki z 1909r, pochodzącej z czasów Habsburgów, spacer po zaporze jeziora Czerniańskiego , skocznia narciarska im A. Małysza w Wiśle Malince, Galeria trofeów Adama Małysza i Muzeum Narciarstwa w Wiśle.

 

 • TRÓJWIEŚ BESKIDZKA
  W programie:
  przejazd autokarem przez Wisłę i przełęcz Kubalonki. Zwiedzanie Chaty Kawuloków z 1863 r. pełnej starych sprzętów i instrumentów muzycznych: fujarek, gajd, trombit, i pasterskich rogów. Zwiedzanie muzeum Koronkarstwa w Koniakowie. Czas wolny na granicy polsko - czeskiej, możliwość zrobienia zakupów lub zwiedzenia Galerii "Bez Granic".

 

 • RÓWNICA
  W programie:
  Dojazd autokarem na Równicę. Podziwianie panoramy górskiej, wizyta w górskim schronisku PTTK, Zbójnickiej Chacie i Czarcim Kopycie, gdzie można upiec pstrąga nad ogniskiem, zakosztować "czarciego napoju", usiąść w kąciku miłości i nasycić się niepowtarzalna atmosferą 200- letniej chaty.

 

 • WIEDEŃ
  W programie m.in.:
  Zwiedzanie miasta (katedra Stephansdom, Parlament, Ratusz, Hofburg), spacer po ogrodach, spacer do polskiego kościółka,wyjazd na wzgórze Leopoldsberg - imponująca panorama miasta.

 

 • PRAGA
  W programie:
  Hradčany (Zamek Praski, Katedra św. Wita wraz z kryptami, Stary Królewski Pałac, Złota Uliczka), przejście starymi schodami zamkowymi na Małą Stranę w okolice Pałacu Valdenštajna, Most Karola, Stare Miasto (dawny trakt koronacyjny ul.Celetna, Karlova, Rynek Staromiejski pod ratusz z zegarem astronomicznym), Plac Wacława.

 

 • MORAWSKI KRAS
  W programie:
  Podejście do zabezpieczonej ekspozycji przepaści Macocha ( widok na dawne dno jaskini 138m w dół),zjazd kolejką gondolową do Pustego Żlebu, zwiedzanie jaskini Punkevni (część trasy zwiedzania pokonuje się płynąć łódka podziemnym korytem rzeczki Punkvy) przejazd pociągiem ekologicznym Ekovlak przez Pusty Žleb, zwiedzanie byłej stolicy Moraw miasta Ołomuniec (spacer po zabytkowej części miasta: dolny i górny rynek, ratusz z zegarem astronomicznym, kościół św. Maurycego, kolumna św. Trójcy wpisana do UNESCO).

 

 • SKLENE TEPLICE
  W programie:
  Przejazd malowniczą drogą wśród masywów górskich, relaksująca kąpiel w jaskini w tzw. parnym basenie (temp. ok 42oC) lub termalnych basenach zewnętrznych temp. wody ok. 30C), zwiedzanie zabytkowych miasteczek: Kremnica (najstarsza mennica Austro -Węgier), Bańska Štiavnica (wpisana do rejestru UNESCO).

 

 • ORAWA
  W programie:
  Rejs statkiem po jeziorze Orawskim na wyspę Slanicki Ostrov lub spływ tratwami flisackimi nurtem rzeki Orawy pod Zamek Orawski, zwiedzanie Orawskiego Zamku malowniczo położonego na 112m skale nad korytem rzeki Orawy, zwiedzanie drewnianego kościółka w Tvardošinie uznanego przez Europa Nostra.

 

 • NISKIE TATRY
  W programie :
  Zwiedzanie Jaskini Wolności (uważanej za jedna z piękniejszych jaskiń środkowej Europy) lub Jaskini Lodowej (z szatą naciekową w postaci sopli lodu), kapiel w leczniczych termalnych wodach (temp. wody 27-40°C) lub wyjazd kolejka krzesełkową na Chopok (drugi co do wysokości szczyt Niskich), przejazd przez tereny Narodowego Parku Małej Fatry, bogatą w wychodnie skalne dolinę Vratną i miejscowość Terchovą.